CKS Czeladź - młodzik młodszy - strona nieoficjalna

Młodzicy CKS CZELADŹ

SARMACJA ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU NOWOROCZNEGO

• autor: jonnes, 2015-01-17 20:57

Kilkanaście minut po godz. 9.00 uroczystego otwarcia turnieju dokonali Radna Miasta Czeladź, pani Ewa Fronczek i Prezes CKS, pan Michał Powallo, a następnie rozpoczęto zaciętą rywalizację w trzech grupach.
W pierwszej spotkały się: CKS Czeladź, FC Katowice, RKS Grodziec i Silent Dąbrowa Górnicza. Katowiczanie nie mieli sobie równych i pewnie wygrali tę grupę wygrywając wszystkie mecze i zdobywając 11 bramek przy jednej straconej. Zaciętą rywalizację o drugie miejsce wygrała drużyna gospodarzy, która zremisowała z RKS i odniosła zwycięstwo z Silentem.
Grupa B okazała się najbardziej wyrównana: Ogniwo Siemianowice Śląskie, Sarmacja Będzin i Zew Kazimierz odniosły po jednym zwycięstwie, a każdy mecz kończył się wynikiem 1:0. W tej sytuacji, aby rozstrzygnąć ostateczną kolejność w grupie, wszystkie drużyny rozegrały między sobą turniej rzutów karnych. Dwie wygrane w karnych odniosła Sarmacja i tym samym okazała się najlepsza w grupie, a Ogniwo, lepiej strzelając karne od Zewu, zapewniło sobie drugie miejsce.
W grupie C dominowała drużyna sosnowieckich Czarnych, która wygrała zarówno z drugą drużyną Zewu, jak i drugą drużyną gospodarzy. Wygrana Zewu II nad CKS II zapewniła drużynie z Ostrowów Górniczych drugie miejsce i możliwość gry o miejsce w półfinałach, w których zapewnione miejsce mieli już zwycięzcy grup.
Ostatecznie rywalizację wicemistrzów grup rozstrzygnęli na swą korzyść piłkarze z Siemianowic, którzy zwyciężyli zarówno Zew II, jak i CKS Czeladź.
W półfinałach spotkały się zatem FC Katowice z Sarmacją Będzin i Czarni Sosnowiec z Ogniwem Siemianowice Śląskie. Nieoczekiwanie drużyny, które do tej pory nie straciły punktu, musiały uznać wyższość swych rywali. FC Katowice po bezbramkowym remisie uległ wyspecjalizowanej już w rzutach karnych Sarmacji 1:2, a Czarni także 1:2, ale w regulaminowym czasie, ulegli Ogniwu.
W meczu o III miejsce FC Katowice pokonał Czarnych 2:0, natomiast w finale spotkały się drużyny, które wcześniej rywalizowały w najbardziej wyrównanej grupie B. O prawdziwym pechu mogą mówić piłkarze pierwszej drużyny Zewu, którzy odpadli z rywalizacji dopiero przegrywając rzuty karne z dwiema, jak się później okazało, najlepszymi drużynami turnieju. Swoistą ciekawostką jest również fakt, że Sarmacja awansowała do finału strzelając w regulaminowym czasie gry tylko jednego gola w swoim pierwszym meczu.
Jak się okazało, skuteczność będzinianie wykazali w najlepszym możliwym momencie czyli w meczu finałowym. Mimo, że Ogniwo w pierwszej swojej akcji objęło prowadzenie, Sarmacja odniosła zdecydowane zwycięstwo 6:1, a tym samym okazała się zwycięzcą całego turnieju.
Po zakończeniu rozgrywek nagrody i wyróżnienia najlepszym drużynom i zawodnikom wręczała Zastępca Burmistrza ds Społecznych, pani Beata Zawiła, która też, w towarzystwie prezesa, Michała Powallo, dokonała uroczystego zamknięcia turnieju. BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE ZAANGAŻOWAŁY SIĘ W POMOC PRZY ORGANIZACJI  TURNIEJU, RODZICOM, DRUŻYNOM, ZAWODNIKOM ORAZ GOŚCIOM SPECJALNYM, KTÓRZY ZASZCZYCILI NAS SWOJĄ OBECNOŚCIĄ.

nowa-galeria-5989125.jpg nowa-galeria-5989126.jpg nowa-galeria-5989127.jpg

autor: stanmayewskji 2015-01-21 14:16:21

Profil stanmayewskji w Futbolowo Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i odbierz DARMOWY BONUS 350PLN na zakłady! >> tnij.at/350nazaklady

autor: ~ben 2015-01-22 08:04:34

avatar dlaczego komentarz został wykreślony?????

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

ZEW Kazimierz 2:3 CKS Czeladź
2016-09-23, 16:30:00